„Szenior Sport Fórum” címmel rendezett konferenciát a Magyar Edzők Társasága
2025. október 30-án a Magyar Sport Házában „Szenior Sport Fórum” címmel a Magyar Edzők Társasága konferenciát rendezett, melyen a magyarországi szenior sport szervezeteinek képviselői vettek részt.
A „Szenior Sport Fórum” elnevezésű rendezvényt Molnár Zoltán, a Magyar Edzők Társaságának (MET) elnöke, valamint Schmidt Gábor helyettes államtitkár nyitotta meg, aki kiemelte az
élethosszig tartó sportolás fontosságát, és kihangsúlyozta, hogy az államtitkárság erkölcsileg és anyagilag is támogatja a mozgalmat, valamint az ezzel kapcsolatos programok megrendezését.
Fülöp Tibor, a Sportorvosi Központ szakmai vezetője
A rendezvényen számos előadás elhangzott, először Fülöp Tibor, a Sportorvosi Központ szakmai vezetője tartott előadást „Értékek és kockázatok” címmel a szenior sport élettanáról, őt követte Dr. Fülöp Márta pszichológus, az MTA doktora, aki a „Versengés és szubjektív jóllét időskorban” témáját járta körül. A harmadik délelőtti előadáson pedig Dr. habil Bajusz Klára, a Pécsi Tudomány Egyetem egyetemi docense a „Tudatos és sikeres idősödés” témakörét fejtette ki.
Ezután bemutatoztak a szenior sportszervezetek és a sportolók, számos sportág (atlétika, úszás tenisz, kézilabda, kosárlabda, kajak-kenu, vívás) képviseletében, majd a „Szenior Olimpia gondolata” címmel Dr. Kamuti Jenő, a Nemzet Sportolója, a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke osztotta meg a gondolatait. Előadását egy kerekasztal-beszélgetés követte a szenior sport vezetőivel, Gajdos Tamás moderálásával, amely egyben a rendezvény záró programja volt.
A fórumon számos téma mellett felvetődött egy Szenior Sportszövetség létrehozásának az ötlete, melyet valamennyi résztvevő támogatott. Köpf Károly, a Magyar Edzők Társaságának főtitkára azzal zárta a konferenciát, hogy ezentúl a MET minden évben meg fogja szervezni a Szenior Sport Fórumot.
Forrás: Vincze Szabolcs

