Pekler Zalán Péni István nyomdokaiba lépett

Az ifjúsági olimpia csütörtöki versenynapján a sportlövő Pekler Zalán szállította a magyarok legjobb eredményét. Az ifjúsági világ- és Európa-bajnok sportoló megismételte Péni István nanjingi győzelmét: a puskás vegyescsapatok versenyében lett olimpiai bajnok.

Csütörtökön a sportlövő puskás vegyescsapatok a nyolc között folytatták versenyüket. Pekler Zalán és a mongol Erdenachuluun 10-9-re verte argentin, iráni ellenfelét, majd az elődöntőben magabiztosan 10-5-re nyertek a finn, argentin duó ellen. A fináléban a Dereviagina, Ramirez Ramos orosz- mexikói pár sem tudta megállítani Zalánékat. Négy éve Péni István indiai társával nyert az ifjúsági olimpián ebben a számban. Most Zalán egy mongol hölgy oldalán állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára; a mix-eredményt – melyben a magyarok már 3 aranynál és 1 ezüstnél tartanak – azonban nem számolják a nemzetek közti éremtáblázaton. Pisti személyesen szurkolt fiatal sporttársának, hiszen riói olimpikonunk a magyar csapat mentoraként vesz részt a játékokon.

Zalán győzelmét követően, a korábban gyengébben sikerült egyéni versenye után boldogan nyilatkozott a hazai szövetségnek. „Nem tagadom, frusztrált voltam, és duplán is bizonyítani szerettem volna, hogy nem véletlenül vagyok itt. Szerencsére jó párt kaptam a mongol lány személyében és minden adott volt, hogy jó eredmény szülessen. Természetesen megfordult a fejemben, hogy négy évvel ezelőtt Péni István ugyanebben a számban nyert, és úgy keltem, hogy szeretnék a nyomdokaiba lépni. A döntőben nagy előnyre tettünk szert, aztán az orosz-mexikói kettős behozta azt, sőt 9-8-ra már ők vezettek, de szerencsére sikerült megfordítanunk az aranyérmeért zajló csata kimenetelét. Most egy argentin steak-kel ünnepeljük a sikert edzőmmel, Kisvárdai Istvánnal és Péni Istvánnal.”

Úszóink ezen a napon két-két elődöntőben és döntőben voltak érdekeltek. Kalmár Ákos a 800 gyors fináléjában fél távig még az aranyéremért is versenyben volt, de a végére elfáradt, és az utolsó 100-on a dobogóról is lemaradt, a 4. helyen ért a célba. Milák Kristóf miután a hetedik idővel kvalifikálta magát 100 gyorson a pénteki fináléba, negyed órával később már az 50 pillangó döntőjében állt a rajtkörre. A kétszeres ifjúsági olimpiai bajnok ezen a napon nem tudott beleszólni a legjobbak küzdelmébe és 7. lett. A lányok 100m pillangó középfutamában Barócsai Petra a 13. időt úszta, így nem jutott be a fináléba.

Stranröplabdában könnyedén nyerte utolsó selejtező-mérkőzését a Hajós, Stréli duó. A magyarok veretlenül végeztek az „A” csoport élén, és a további hét csoport győztesével feljutottak a 16-os táblára. Ellenfelet a csoportok 2. és 3. helyezetteinek csatározásából kapnak a további folytatásban.

A triatlon vegyescsapatok váltóversenyében az Európa4 elnevezésű gárda, amelyben Kiss Gergely és Ferenczi Nikolett is szerepelt, a 4. helyen ért a célba.

3×3-as kosaras lányok mindkét mérkőzésüket magabiztosan, fölényesen nyerték a németek és románok ellen. Tóth Orsiék mind a négy találkozójukon diadalmaskodva a csoportjuk élén végeztek. Legközelebb október 16-án mérkőznek a nyolc között a C csoport második helyezettjével.

Megkezdték versenyzésüket az atléták is. A lebonyolítás igen érdekes, hiszen nem voltak előfutamok, selejtezők, hanem az idők illetve méterek alapján rangsorolták az atlétákat. Pár nap múlva ismét rendeznek mindenki számára egy újabb versenyt, és a két helyezés alapján állapítják meg, hogy ki hol is végzett az adott versenyszámban. Csütörtökön a magyarok közül a legjobban a távolugró Endrész Barbara szerepelt, aki utolsóra 6 méter fölé tornázta legjobb eredményét, amivel a 3. helyen zárta a versenyt. Molnár Janka 400 méteren 6., Gebauer Maja rúddal 7., Bacsa Fanni 100 gáton 17., Péringer Márk diszkoszvetésben 12. lett.

Strandkézilabdázóink közül a nők mérlege egy-egy győzelem és vereség, de már biztos, hogy a csoportból bejutottak az elődöntőbe. A fiúk mindkét találkozójukat elvesztették és nehéz helyzetbe hozták magukat a továbbjutás szempontjából.

magyar fiatalok a csütörtökkel bezárólag 8 arany és 1-1 ezüst, illetve bronzérmet nyertek; ehhez jön még 3 mix-arany- és 1 ezüstérem.