A sportszövetségek megválasztották az idei év legjobbjait

A sportszövetségek megválasztották az idei év legjobbjait

A sportszövetségek megválasztották az idei év legjobbjait

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 56 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül a tornász Berki Krisztián tizenegyedszer, az úszó Cseh László és a szörfös Gádorfalvi Áron pedig egyformán tizedszer érdemelte ki szövetsége elismerését.

A legjobbak névsora az olimpiai sportágakban, annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

Baseball/Softball:
baseball: Erdélyi Dániel (Budapest Reds) 1.
softball: Papacsek Éva (Hungarian Astros) 1.

Birkózás:
szabadfogás:
Veréb István (Szombathelyi Haladás VSE) 2.
kötöttfogás:
Korpási Bálint (BVSC) 1.
nők:
Németh Zsanett (UTE) 1.

Cselgáncs:
Csoknyai László (Atomerőmű SE) 1.
Erdélyi-Joó Abigél (KSI) 1.

Curling:
A szövetség csak a szezon végén, májusban jelöli ki az év legjobbjait.

Evezés:
Juhász Adrián (Pénzügyőr) 4. és Simon Béla (Pénzügyőr) 3.
Horváth Kitti (Ferencvárosi EC) 2. és Preil Vivien (Budapest EE) 1.

Golf:
Rózsa Dávid (Pannonia Golf & Country Club) 1.
Vadkerti Adél (Pannonia Golf & Country Club) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:
Erdős Dávid (Tornádó Team Szeged) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 4.

Hódeszka:
Pátkai Marcell (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.
Fehér Zsófia (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.

Íjászat:
pálya:
Banda Árpád (UTC ÍSE) 4.

Jégkorong:
Sebők Balázs (KalPa, finn) 1.
Németh Bernadett (KMH) 1.

Kajak-kenu:
gyorsasági:
férfi kajak: Horváth Bence (Győri Graboplast VSE) 1.
női kajak: Takács Tamara (Vasas SC) 1.
női kenu: Devecseriné Takács Kincső (Győri Graboplast VSE) 2.

Karate:
Hárspataki Gábor (MTK) 1.
Sterck Laura (MTK) 2.

Kerékpár:
A Magyar Kerékpáros Szövetség 2018 elején hozza nyilvánosságra döntését.

Kézilabda:
A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kosárlabda:
Vojvoda Dávid (Szolnoki Olaj) 3.
Medgyessy Dóra (VBW CEKK Cegléd) 1.

Korcsolya:
rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaoang (MTK) 1.
Jászapáti Petra (SZKE) 2.
gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (DSC) 4.
műkorcsolya:
Tóth Ivett (SKSE) 4.

Labdarúgás:
A januári M4 Sport – Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi és női játékost.

Lovassport:
Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE) 1.

Műugrás:
Kormos Villő (RLSE) 5.

Ökölvívás:
Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős Boxing Team) 4.
Kondákor Emília Cecília (Botos András Ökölvívó Akadémia) 1.

Öttusa:
Kasza Róbert (KSI SE) 5.
Földházi Zsófia (KSI SE) 2.

Ritmikus gimnasztika:
Kis Alexandra (MTK) 2.

Rögbi:
7-es:
Czakó Attila (Budapest Exiles) 3.
Gránitz Zsuzsanna (Tárnok) 1.

Röplabda:
teremröplabda:
Keen Cameron (Fino Kaposvár) 1.
Szakmáry Gréta (SSC Palmberg Schwerin, német) 2.
strandröplabda:
Bagics Balázs (Pénzügyőr) 2., Nacsa Gábor (Strandsport SE) 1.
Lakatos Enikő, Lutter Eszter (Gödöllői RC) 3.

Sí:
alpesi:
Samsal Dalibor (Fullsport SE) 3.
Miklós Edit (MTK) 6.
sífutás
Kónya Ádám (Veszprémi SE) 4.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.
sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 7.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.
síugrás:
Molnár Flórián (Kőszegi SE) 3.
Vörös Virág (Kőszegi SE) 3.
szabadstílus:
Papp Koppány (Rozmaring SE) 3.
Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 2.

Sportlövészet:
Péni István (UTE) 2.
Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész Lövészklub) 2.

Súlyemelés:
Nagy Péter (Szegedi EAC) 7.
Magát Krisztina (Testvériség SE) 5.

Szörf:
Gádorfalvi Áron (Wind Sport Club Egyesület) 10.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 6.

Tekvondó:
Patakfalvy Luca (MTK) 2.

Tenisz:
Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 5.
Babos Tímea (MTK) 6.

Tollaslabda:
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 4.
Sándorházi Vivien (Fővárosi Vízművek SK) 1.

Torna:
szertorna:
Berki Krisztián (UTE) 11.
Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 2.

gumiasztal:
Vincze Ákos (Dunaferr SE) 1.
Rozs Viktória (Dunaferr SE) 3.

Triatlon:
ifj. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 4.
Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 3.

Úszás:
Cseh László (Eger) 10.
Hosszú Katinka (Iron Aquatics) 7.

Vitorlázás:
Berecz Zsombor (Balatoni Yacht Club) 7.
és Fa Nándor (Kereked Vitorlás Klub) 2.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek SE) 5.

Vívás:
Szatmári András (Vasas SC) 1.
Márton Anna (MTK) 2.

Vízilabda:
Vámos Márton (FTC) 1.
Gangl Edina (UVSE) 1.

(MTI)

 

By |2017-12-27T20:51:18+00:00december 27th, 2017|Archívum, Hírek|0 Comments